Vse je v redu je četrta v nizu predstav, ki jih Lutkovno gledališče Ljubljana pripravlja v sklopu programa Gledališki laboratorij LGL. Gre za projekt, s katerim gledališče mladostnike vključuje v svet nastajanja gledaliških produkcij. Prek avdicij se vsako leto izbere mlade ustvarjalce, ki pod taktirko izkušenega režiserja in strokovnjakov več mesecev ustvarjajo svežo gledališko produkcijo. V sklopu laboratorija so dosedaj nastale tri predstave: Vihar v glavi, Pravica biti človek in Rumena luna.
Po tokratni avidicji so režiserka in koregrafka Nataša Živković ter avtorici idejne zasnove Tea Hvala in Teja Reba k sodelovanju povabile enajst srednješolk in srednješolcev, s katerimi so devet mesecev snovale plesno-dramsko mladinsko predstavo, ki se ukvarja s tematiko izobraževalnega sistema. Zanimal jih je ustaljeni šolski red in njegov vpliv na odraščanje, predvsem vprašanje, kaj je v šoli v redu in kaj ne. Kaj nas uči onkraj zapisanih ciljev? Kaj se dogaja mimo uradnega kurikuluma? Kaj (ne)zavedno in (ne)hote počnejo učitelji? Kaj se dogaja na hodnikih med odmorom? Kaj nam v šoli tako zelo zleze pod kožo, da postane samoumevno? Katere vrednote spodbuja šola in katere naj bi spodbujala? Kakšno šolo si sploh želimo in katere spremembe so v naši moči?
Gre za predstava o šoli oz. za »predstava o predstavah o šoli,« s perspektive tistih, ki so v šolski sistem vpeti tukaj in zdaj. Dijakinje in dijaki v uprizoritvi odpirajo teme, ki se dotikajo vidnega in prikritega šolskega kurikuluma, odnosov ter hierarhičnega razmerij v učilnicah in na hodnikih ter nazadnje razmišljanja in odziv na trenutna razmerja izobraževalnih reform v Sloveniji.
Koprodukcija Lutkovno gledališče Ljubljana in Mesto žensk
Predstava je del EU projekta ConnectUp
Soavtorica, režiserka in koreografinja Nataša Živković
Avtorici idejne zasnove in svetovalki Tea Hvala, Teja Reba
Igralke in igralci, soavtorice in soavtorji Pika Kovač, Sinja Smokvina, Dominik Križ, Tara Klemenčič Belšak, Petja Golec Horvat, Laura Penšek Kozmelj, Žak Može, Ela Romih, Neža Ana Goričar, Filip Perpar, Špela Čekada, soavtorica ter umetniška, pedagoška in dramaturška svetovalka Sara Šabec, umetniško-pedagoški svetovalec Benjamin Zajc, scenografka Urša Vidic, svetlobno oblikovanje Urška Vohar, glasba Lovekovski (Neža Dobrovoljc, Niki Lapovski), avtorici pesmi Sinja Smokvina (Spizdi), Pika Kovač (Ko ko koma), videastka Ivana Vogrinc Vidali.