

Brezplačna delavnica naslavljanja sovražnega govora za vse, ki delajo z mladimi.
Prijava na delavnico: https://forms.gle/KTQ4CiCiKB6TLZnA8
Kultura sovraštva je zakoreninjena v vseh plasteh družbe, šolska in mladinska okolja niso izjema.
Kot učiteljice_i, mladinske_i delavke_ci, mladinske_i voditeljice_i, trenerke_ji, aktivistke_i in strokovnjakinje_i nimamo zgolj moči, ampak tudi odgovornost, da se odzovemo na sovražni govor med mladimi. Vse »šale«, komentarji, kjer »mladi zgolj ponavljajo, kar so slišali doma« in/ali ki »jih ne mislijo resno« utrjujejo družbene neenakosti, ki izvirajo iz sistemov zatiranja.
Neredko pa se na sovraštvo ne utegnemo odzvati, saj nas skrbi načrtovan potek ure/dejavnosti ali pa ne vemo, kako. Na delavnici se bomo posvetile_i izzivom prepoznavanja, naslavljanja in transformacije sovražnega govora.
Delile_i in raziskovale_i bomo strategije premagovanja sovražnega govora z uporabo transformativnih praks katerih namen ni zgolj preprečiti uporabe sovražnega govora v določenem okolju, ampak sprožiti postopek transformacije z namenom preseganja sovraštva.
Delavnica je namenjena vsem, ki delajo z mladimi.
Program:
10:00 Uvod
10:30 Prvi del: Prepoznavanje sovražnega govora
12:30 Drugi del: Reagiranje na sovražni govor
14:00 odmor
15:00 Tretji del: Transformacija sovražnega govora
16:30 Zaključek
Poskrbljeno bo za prigrizke.
Na delavnico se prijavite preko PRIJAVNICE: https://forms.gle/KTQ4CiCiKB6TLZnA8
Rok za prijave je do 29. 11. 2019 oz. do zapolnitve prostih mest.
(Dogodek bo potekal v slovenskem jeziku)
Delavnica se izvaja v sodelovanju s Pekarno Magdalenske mreže v prostorih Infopeke. Lokacija je dostopna gibalno oviranim osebam in nudi brezplačno parkiranje.
Delavnica se izvaja v okviru programa Erasmus+ Mladi v Akciji ter je diseminacijska delavnica projekta Transformacija sovražnega govora v mladinskem okolju.
Spletna stran uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo strani smatramo, da se z njimi strinjate. Več
Kaj je piškotek? Skoraj vsako spletno mesto uporablja tehnologijo piškotkov. Piškotek je majhna datoteka, ki shrani internetne nastavitve. Prenese se preko brskalnika med prvim obiskom na spletnem mestu. Ko se naslednjič vrnete na stran preko iste naprave, lahko brskalnik preveri, ali je soroden piškotek prisoten (torej tisti, ki vsebuje ime strani), in uporabi podatke iz piškotka ter jih pošlje nazaj stran. To omogoča spletnim mestom , da prepoznajo, da jih je uporabnik že predhodno obiskal, in v nekaterih primerih temu prilagodijo prikazano vsebino.