

Ob dvestoletnici Whitmanovega rojstva (1819-1892) je pri Šerpi izšel nov prevod knjige Leaves of Grass, ki je prvič izšla leta 1855, nato pa doživela številne ponatise, s popravki in razširitvami. V slovenskem prevodu Listi trave sledijo prav tej prvi izdaji in prinašajo končne različice 12 pesmi, ki so bile del prve izdaje (Pesem o sebi; Pesem za zaposlitve; Razmišljati o času; Spalci; Pojem, da naelektrim telo; Obrazi; Odgovarjalčeva pesem; Evropa; Bostonska balada; Bil je otrok, ki je šel na pot; Kdo je v celoti poslušal moj nauk?; Mogočni so miti).
Gre za prvi slovenski integralni prevod kake Whitmanove izdaje, doslej smo v slovenskih prevodih tudi posamezne pesmi večinoma poznali le po izbranih odlomkih (Pesem o sebi, na primer, torej osrednja Whitmanova pesnitev, je bila prevedena približno polovico). Listi trave imajo v tokratni izdaji kratek uvod prevajalcev, kjer je pojasnjen kontekst prevoda in nekatere prevodne odločitve, zaključuje pa jih izčrpna spremna beseda Tomaža Grušovnika Čudež vsakdanjosti – Whitmanov misterij običajnega iz katere je tudi tale odlomek: »Zame je bil Walt Whitman eden tistih izjemnih umetnikov, ki so me v najstništvu, ko sem jih prvič srečal, pretentali, da so moji sodobniki – bral sem njegove pesmi in mislil, da jih pač piše neki tip, ki zdaj sedi v svoji sobi v stanovanjskem bloku na Manhattnu (ob Whitmanu je to uspelo še El Grecu s Pogledom na Toledo in indijski klasični glasbi, za katero sem bil prepričan, da je variacija etno jazza). Ko sem izvedel za njegovo letnico rojstva, nikakor nisem mogel doumeti, da je bil sodobnik Franceta Prešerna.«
Serijo pogovorov in predavanj s krovnim naslovom Ameriška kultura v literaturi in glasbi, finančno podpira veleposlaništvo ZDA v Sloveniji
Spletna stran uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo strani smatramo, da se z njimi strinjate. Več
Kaj je piškotek? Skoraj vsako spletno mesto uporablja tehnologijo piškotkov. Piškotek je majhna datoteka, ki shrani internetne nastavitve. Prenese se preko brskalnika med prvim obiskom na spletnem mestu. Ko se naslednjič vrnete na stran preko iste naprave, lahko brskalnik preveri, ali je soroden piškotek prisoten (torej tisti, ki vsebuje ime strani), in uporabi podatke iz piškotka ter jih pošlje nazaj stran. To omogoča spletnim mestom , da prepoznajo, da jih je uporabnik že predhodno obiskal, in v nekaterih primerih temu prilagodijo prikazano vsebino.