BEREMO in DEBATIRAMO z Mihom Zadnikarjem in N’tokom!
Vabimo na tretji bralni krožek, ki se osredotoča na antiavtoritarne in protifašistične teme!
Nadaljujemo s srečanjem bralk in bralcev, izmenjavo njihovih misli in mnenj o prebranem, izhajajoč iz izjemne študije Ekonomija in razredna struktura nemškega fašizma marksističnega ekonomista in filozofa Alfreda Sohn-Rethela (1973). V prevodu Amalije Maček in s spremno besedo Leva Centriha ga je izdala Založba Sophia (2012).
Bralni krožek pripravlja, vodi in k debati vabi MIHA ZADNIKAR, znani kulturni in družbeni aktivist, alternativni teoretik, mislec, bralec in poslušalec. V razpravi in razmislekih o prebranem se mu tokrat pridružuje glasbenik, aktivist, publicist in pronicljivi opazovalec družbe in sveta MIHA BLAŽIČ – N’toko!
V sodobnem diskurzu zelo pogosto rabimo sintagme, koncepte in pojme kot so novi desni radikalizem, (post)fašizem, neonacizem, desni populizem, novi totalitarizem, skrajna desnica…
Koliko se lahko pri tem zanašamo na starejše analize vseh mogočih groženj? Bi morali pri tem početju uporabljati nov jezik? Kaj je antifa danes in kakšna je vloga socialnega anarhizma v tem času? Kako se izognemo ponavljanju starih metod boja? Kaj se je zgodilo, da kljub naukom preteklosti nismo bili sposobni zaustaviti novih pretenj?
Na tretjem srečanju najprej v pogovoru z gostom in nato širše, z bralstvom razpravljamo o tem, kaj vse — oziroma kakšno pripravo — terja od nas kritični, produktivni razmislek ter kako vse si lahko odgovorimo na zastavljena vprašanja.
Redna mesečna srečevanja bralnega krožka ponujajo še za celo knjižnico predlog temeljne antiavtoritarne literature. Gostje krožka vsakokrat ob zaključku pogovora podajo svojih pet knjižnih predlog za nadaljnje raziskovanje in poglobljeno motrenje teme.
Dogodek bo potekal v dvorani domačije.
___
Literarne prireditve na domačiji sofinancira MOL-Oddelek za kulturo in so del projekta bralne kulture, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo RS.